صفحه اصلی اخباررئیس اتحادیه صنف قنادان تهران گفت:امسال با تمهیدات صورت گرفته، افزایش قیمت شیرینی شب عید نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران گفت:امسال با تمهیدات صورت گرفته، افزایش قیمت شیرینی شب عید نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان احمدی رییس اتحادیه خشکبار در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر در خصوص تنظیم بازار شب عید اظهار داشت: از ده روز پیش، اعضای اتحادیه شروع به آماده سازی اقلام مورد نیاز شب عید کرده اند و امسال کیفیت خوبی در این بخش داریم و کمبود آجیل و خشکبار نداریم .

وی ادامه داد:اجناس ما تا پایان سال افزایش قیمتی نخواهد داشت ولی برخی از اجناس مانند بادام هندی، واردات آن ممنوع است و درحال پیگیری هستیم تا در صورت سفارش در  اسرع وقت در اسفند ماه به اندازه کافی توزیع بادام هندی  نیز  در سطح کشور داشته باشیم .

احمدی تاکید کرد:پیش بینی می کنیم با توجه به میزان  تولید و نظارت ها افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی درباره نظارت بر بازار گفت: از سوی اتحادیه ده تیم بازرسی دو نفره  به سطح شهر در کنار تعزیرات و اتاق اصناف بر قیمت ها نظارت خواهد داشت و مانند شب یلدا با متخلفین برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه با آجیل فروشان موقتی با تمام توان برخورد خواهیم کرد .

وی درباره کیفیت آجیل شب عید گفت: به هیچ عنوان کیفیت آجیل در مراکز آجلیل فروشی خلق الساعه را تایید نمی کنیم چراکه بیشتر پرونده ها در تعزیرات مربوط به آجیل فروش هایی است که شغل آنها چیزی دیگر است و شب عید رو به این شغل می آورند.

رئدس اتحادیه آجیل  و خشکبار تصریح کرد: به مردم تاکید می کنیم از مراکز معتبر خرید کنند.

احمدی درباره قیمت اجیل در شب سال نو گفت :تعیین قیمت رسمی در این بخش نداریم و قیمت را  در   این بخش عرضه و تقاضا و قیمت ارز و مسائلی چون بارندگی و...  مشخص می کند و با توجه به رکود در بازار قیمت ها کمی افت کرد و افزایش نداشته ایم.

بر اساس این گزارش در ادامه بهرمند رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران در این خصوص گفت:  امسال با تمهیدات لازم افزایش قیمت نخواهیم داشت و با نظارت  مناسب ،کیفیت و  قیمت مناسب خواهیم داشت.

وی ادامه داد:برای شب عید شیرینی خشک به دلیل ماندگاری بالا مورد تقاضای بیشتر خواهد بود با همین  قیمتی که در حال عرضه است در آخر سال فروخته خواهد شد و افزایش قیمت نداریم.

 

1396/11/16